Trans maskulinní tipy a triky

Obsah

Bindery

Obecná pravidla pro nošení binderů:

Výběr binderů

U binderu velmi záleží na správné velikosti, takže bude potřeba se změřit podle tabulek, které většinou výrobci uvádějí. Mají je k dispozici například GC2B i Spectrum Outfitters. Nesprávná velikost by vám mohla hodně ublížit. Pokud zjistíte, že jste mezi dvěma velikostmi, doporučuje se vybrat vždy tu větší.

Zkušenosti se značkami:

Pokud hledáte levnější variantu binderu a nemáte prostředky koupit si takto drahý, existuje hrozně moc dalších možností, chtělo by si to ale předem udělat průzkum a hlavně si dát pozor na bindery, které se zapínají klipy, jaké najdete i u podprsenek. Ty se nedoporučují kvůli špatně rozložené kompresi způsobující zdravotní problémy.

Tape

U tape je čas v podstatě neomezený, vydrží klidně i několik dní, protože neobjímá hrudník celý kolem dokola, ale pouze částečně, tudíž nezpůsobuje kompresi kolem celého hrudníku a tak neomezuje žebra a dýchání. Jediný problém zde je, že nemá zcela stejný účinek jako binder a nejspíše s ní nedosáhnete stejného výsledku, zvláště ne pokud je vaše hruď větší. Určitě nesedne každému, někdo ji preferuje, někdo ne.

Zkušenosti se značkami:

Je dobré podívat se na YouTube tutoriály jak nanášet tape správně, aby se předešlo předčasnému odlupování nebo odřeninám ze sundávání, kdy je třeba použít nějaký typ oleje a nedělat to pouze na sucho.

Tipy: Pokud nemáte možnost koupit si binder nebo tapes, nejlepší alternativou jsou sportovní podprsenky, nejlépe alespoň dvě, které můžete dát na sebe (občas funguje lépe, pokud je jedna nasazená správně a druhá předkem dozadu, vytvoří se tak větší komprese) a pro ještě lepší efekt, dát přes to nějaké upnuté tričko/tílko, které také pomáhá s větší kompresí.

Hlavně nepoužívejte ke stahování hrudníku obvazy. Ty mohou být velmi nebezpečné a poškodit vám žebra. Bind safely!